Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Resultat 2018-2019
STG open, 27 oktober Stockholm

Klass Violett    7. Trampett Katrineholmsgymnasterna 04-06 11,4
7. Tumbling Katrineholmsgymnasterna 04-06 12.3
10. Fristående Katrineholmsgymnasterna 04-06 12,6

Klass Syrén     1. Trampett Katrineholmsgymnasterna 04-06 12.55
2. Tumbling Katrineholmsgymnasterna 04-06 13.35
2. Fristående Katrineholmsgymnasterna 04-06 14.8

 

Mellansvenska cupen 27 oktober i Örebro
Regionssexan         Fristående       6. Katrineholmsgymnasterna 04-06 9.35
                                                    7. Katrineholmsgymnasterna 07-08 8.45
                          Tumbling             1. Katrineholmsgymnasterna 07-08 12.15
                                                     5.Katrineholmsgymnasterna 04-06 11.7
                         Trampett              4. Katrineholmsgymnasterna 04-06  11.45
                                                     10. Katrineholmsgymnasterna 07-08 10.7

Resultat 2017-2018
Katrineholmscupen 25 mars

Trollet             3. Trampett Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 2 12.35
                      4. Trampett Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 1
                      4. Trampett Katrineholmsgymnasterna 07-08

                      3. Tumbling  Katrineholmsgymnasterna 07-08 12,5
                      4. Tumbling Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 1
                      4. Tumbling Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 2

 


Ängeln              3. Trampett Katrineholmsgymnasterna 04-06 12.4
                           8. Trampett Katrineholmsgymnasterna 07-08 11.6


                            3. Tumbling  Katrineholmsgymnasterna 04-06 12,15
                            5. Tumbling Katrineholmsgymnasterna 07-08 12.1

Fjäril                  1. Trampett Katrineholmsgymnasterna

                           2. Trampett Katrineholmsgymnasterna RM mixed


3. Tumbling  Katrineholmsgymnasterna 04-06 11.25
5. Tumbling Katrineholmsgymnasterna RM mixed 10.9

2.Fristående Katrineholmsgymnasterna 04-06 12.5
3. Fristående Katrineholmsgymnasterna RM Mixed 12.4

 

 

Wifolkaträffen 14 april 2018 i Mantorp
Klass 3                1. Tumbling Katrineholmsgymnasterna 04-06 Lag 1 12.65
                             9. Tumbling Katrineholmsgymnasterna 04-06 Lag 2 11.3

                             2. Trampett Katrineholmsgymnasterna 04-06 12.9 Lag 1 12.9
                             2. Trampett Katrineholmsgymnasterna 04-06 12.9 Lag 2 12.9

                             3. Fristående Trampett Katrineholmsgymnasterna 04-06 Lag 1 12.3
                             5. Trampett Katrineholmsgymnasterna 04-06 Lag 2 10.15

Täbypokalen 27-28 april
Klass TP-femman vit                 1. Fristående Katrineholmsgymnastera lag mixed 12.8
                                                     1. Trampett Katrineholmsgymnastera lag mixed 11.00
                                                    4.  Matta Katrineholmsgymnastera 10.6
                                                    Totalsegrare Katrineholmsgymnastera 34.4

Riksfyran 21-22 april i Göteborg
Damer 13-16 år                           19. Katrineholmsgymnasterna lag 04-06 34.5

Riksfyran öppen klass 11-12 maj i Helsingborg
Öppen klass                                 6. Katrineholmsgymnasterna lag mixed 37.05

Rikstrean 26 maj i Halmstad
Klass damer                                  2. Katrineholmsgymnasterna 40.2




RC3 äldre, 2-3 december i Göteborg
3. Katrineholmsgymnasterna


RC1, 11-12 november i Västerås
4. Katrineholmsgymnasterna lag RM1
19. Katrineholmsgymnasterna 04-06


STG open, 15 oktober Stockholm

Klass Syren     1. Trampett 13.00 Katrineholmsgymnasterna RM3
                     3. Tumbling 13.15 Katrineholmsgymnasterna RM3
                     4. Fristående 13.15 Katrineholmsgymnasterna RM3

 

Truppträffen 29 oktober i Katrineholm

Klass Yngre      Hopp                 2. Katrineholmsgymnasterna 07-08
                                               4. Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 1
                                               4. Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 2



                         Matta                 2. Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 1
                                                  3. Katrineholmsgymnasterna 07-08
                                                  4. Katrineholmsgymnasterna 08-09 Lag 2



Mellansvenska cupen 4 november i Örebro
Klass B1           Fristående            8. Katrineholmsgymnasterna 04-06 8,6
                       Tumbling             5. Katrineholmsgymnasterna 04-06 12,1
                                                 13.Katrineholmsgymnasterna 07-08 10.85
                       Trampett              2. Katrineholmsgymnasterna 04-06 12.75
                                                 12. Katrineholmsgymnasterna 07-08 11.00



Resultat 2016/2017
Katrineholmscupen 16 oktober i Katrineholm

Klass Trollet     Fristående       3. Katrineholmsgymnasterna lag 06 9,07
                       Tumbling          4. Katrineholmsgymnasterna lag 06, lag röd och lag blå
                      Trampett          3. Katrineholmsgymnasterna lag 06 12,25 4. Lag röd och blå


Klass Ängeln        Fristående       3. Katrineholmsgymnasterna 04-05 12,5
                                                 4. Katrineholmsgymnasterna lag RT2 11,9
                          Tumbling          10. Katrineholmsgymnasterna RT2 12,4
                                                18. Katrineholmsgymnasterna 04-05 11,9
                          Trampett           4. Katrineholmsgymnasterna RT2 12,1
                                                 20. Katrineholmsgymnasterna 04-05 10,65


Klass Fjäril        Fristående        1. Katrineholmsgymnasterna RM1 Lag 2 13,85
                                             2. Katrineholmsgymnasterna 04-06 13,05
                      Tumbling          1. Katrineholmsgymnasterna RM1 12,0
                                            4. Katrineholmsgymnasterna RM1 lag 1 11,4
                                            6. Katrineholmsgymnasterna 04-06 10,9
                      Trampett         4. Katrineholmsgymnasterna 04-06 11,3
                                           4. Katrineholmsgymnasterna RM1 lag 1 11,3
                                           6. Katrineholmsgymnasterna RM1 lag 2 11,25


Rikscupen nivå 2 22-23 oktober i Landskrona
Klass damer                                  2. GK Katrineholmsgymnasterna 39,9

 

Mellantruppen 12 november i Kristinehamn

Klass Yngre        Trampett        1. Katrineholmsgymnasterna 12.1
                       Tumbling        2. Katrineholmsgymnasterna 11.2

Klass äldre          Fristående     1. Katrineholmsgymnasterna 11.05
                        Trampett        8. Katrineholmsgymnasterna 11.3
                       Tumbling        10. Katrineholmsgymnasterna 11.05

Mellansvenska cupen 29-30 november i Örebro
Klass B1             Fristående       1. Katrineholmsgymnasterna 13,1
                           Tumbling             2. Katrineholmsgymnasterna 12,15
                           Trampett              3. Katrineholmsgymnasterna 11,45

Klass C1             Fristående       4. Katrineholmsgymnasterna 12,95
                         Tumbling          7. Katrineholmsgymnasterna 10,35
                           Trampett          9. Katrineholmsgymnasterna 8,55

Klass C2            Tumbling          11. Katrineholmsgymnasterna 10,65
                       Trampett          12. Katrineholmsgymnasterna 9,15

Klass D             Fristående       2. Teamgym Sörmland 14,55
                                             6. Katrineholmsgymnasterna 13,55
                         Tumbling          5. Katrineholmsgymnasterna 11,45
                                                6. Teamgym Sörmland 11,4
                        Trampett          2. Teamgym Sörmland 11,35
                                              4. Katrineholmsgymnasterna 10,4


JSM 3-4 december i Göteborg
Klass damer                                  9. Teamgym Sörmland 46,5


Hammarby truppcup 11 mars Stockholm

Klass Gullmarsplan                Fristående 3. Katrineholmsgymnasterna 13,25
                                           Tumbling 1. Katrineholmsgymnasterna 12,65
                                         Trampett 1. Katrineholmsgymnasterna 12,60


RT2 8-9 april i Karlskrona

43. Katrineholmsgymnasterna 28,7


RM1 22-23 april i Göteborg
11. Katrineholmsgymnasterna 35,3


RT3 yngre 22-23 april i Göteborg
12. Katrineholmsgymnasterna 36,8


RM pojkar 6-7 maj i Järfälla
14. Katrineholmsgymnasterna/Strängnäs GF 32,1


RM3 äldre 6-7 maj  i Järfälla
6. Katrineholmsgymnasterna 39,95


RM mix 20-21 maj i Falun
10. Katrineholmsgymnasterna 34,55


Mellansvenska mästerskapen 27-28 maj i Örebro

Klass B1             Fristående       1. Katrineholmsgymnasterna 12,8
                                                           6. Katrineholmsgymnasterna 9,75
                          Tumbling             1. Katrineholmsgymnasterna 12,5
                                                          3. Katrineholmsgymnasterna 12,05
                           Trampett            1. Katrineholmsgymnasterna 12,35
                                                          2. Katrineholmsgymnasterna 11,75

 

 

 Klass D              Fristående       2. Katrineholmsgymnasterna 15,65
                          Tumbling             1. Katrineholmsgymnasterna 12,2
                         Trampett              2. Katrineholmsgymnasterna 11,75 

              

Truppträffen 13 maj i Strängnäs

Klass Yngre             Hopp                  1. Katrineholmsgymnasterna 07-08
                             Matta                 4. Katrineholmsgymnasterna 07-08

Klass Öppen            Hopp                  2.  Katrineholmsgymnasterna 07-08
                                                     4. Katrineholmsgymnasterna
                             Matta                  3. Katrineholmsgymnasterna 07-08
                                                      4. Katrineholmsgymnasterna